Hakkımızda

EMILIANO ZAPATA

1992 yılında Cemal GÜZELCİ tarafından kurulmuş olan EMILIANO ZAPATA; erkek giyim sektöründeki üretim, moda tecrübesi ve uzmanlaşmış ekibi ile sektörün lider firmalardan biridir

Kuruluşundan bu yana geçen yıllar içerisinde kendisini sürekli olarak yenileyen ve geliştiren EMILIANO ZAPATA erkek giyim sektöründe seçkin konumunu devam ettirmiştir.

Dünyanın en yeni trendlerini eşsiz koleksiyonlarımıza yansıtmak, sektöre yaratıcı, yenilikçi ruhumuzla katkıda bulunmak ve yeni trendler yaratmak başlıca hedeflerimizdir.

EMILIANO ZAPATA sahip olduğu geniş ürün yelpazesi sayesinde dünyanın birçok ülkesinde güçlü ve sadık bir müşteri kitlesi oluşturmayı başarmıştır. Müşterilerimiz ile samimi ve uzun vadeli ilişkilerin son derece önemli olduğuna inanıyoruz.

Satış sonrası verdiğimiz her türlü servis ve destek ile müşterilerimizin memnuniyetlerini en üst seviyede tutmak önceliklerimizdendir.

Müşterilerimizin ihtiyaçlarını ve tercihlerini doğru ve eksiksiz anlayarak en doğru çözümleri sunmaya çalışıyoruz.

Müşterilerimize EMILIANO ZAPATA ailesinin bir parçası olmanın ayrıcalıklarını tecrübe etme olanağı sağlıyoruz. Bu değerli ilişkilerin sürdürülebilmesi amacıyla, bizim için ne kadar değerli olduklarını kendilerine hatırlatıyor, onların güvenlerini kaybetmemek için azami çaba gösteriyor ve bu amaçla kendimizi sürekli yeniliyoruz.

EMILIANO ZAPATA ailesi olarak üretim konusunda tecrübeli kadromuz, üretim kapasitemiz, teknolojileri yakından takip eden yaklaşımımız ve özgün koleksiyonlarımız ile erkek giyim sektörünün önemli bir aktörü olmaya devam edeceğiz.

Müşterilerimize en güncel ve özgün ürünleri ve hizmetleri sunarak memnun etmeye devam etmek ilk hedefimizdir.

ÜRETİM ZİNCİRİ

Kalitenin detaylarda gizlendiğine inanırız.

Ham Madde Depolama

Siparişin alınması üzerine satın alma departmanı, MRP sistemi aracılığıyla stokun mevcudiyetini kontrol eder ve gerekli ham maddeden satın alma siparişini verir. Siparişi geçilen ham maddenin birim miktarı ve istenen mallara uygunluğu, girdi kontrolleri ile belirlenir. Fiziksel test laboratuvarı, gerekli ham maddeleri test eder. Ayrıca diğer yardımcı malzemeler, sipariş miktarı ve üretim siparişi sırasına göre aksesuar bloklama yöntemi ile üretimde kullanılmak üzere mevcut hale getirilir.

Sipariş edilen ürün, deri ve malzeme, planlama bölümündeki çevrim içi stok takip merkezinden alınan verilerin verilerinde sıralanır. Sipariş verildikten sonra firmamızdan gelen deri ve malzemeler, ham madde kabulü ve teslimatında Giriş Kontrolü gerçekleştirerek MRP sistemine kaydedilir. Gelen ürün, rengine, sipariş numarasına ve Bilgisayarlı Adresleme Sistemindeki yerine göre sınıflandırılmaktadır. Uygun ürünler, sipariş miktarı ve üretim sırasına göre aksesuar bloklama yöntemiyle kullanıma hazır hale getirilir.

Model Stüdyosu

Ürünün tasarım aşamasında, koleksiyonun hazırlanması ile ilgili temel işlemler yapılır; LECTRA programı; orijinal model tasarımı, model çizimi, deneme kalıbı oluşturma, uyum kontrolü, üretim kalıbı hazırlama, serileştirme, kesim düzeni, dikiş planı gibi aşamalarda kullanılır. Üretimin her aşamasında teknik ayrıntıları takip edebilmek için gerekli bildiriler hazırlanır ve yayınlanır.

Kesimhane

Kesim işlemi, hazırlanan kesim planına göre özel ışıklarla desteklenmiş giyim masalarında sınıflandırıldıktan sonra kesim departmanındaki uzman personel tarafından gerçekleştirilir.

Dikimhane

Erkek ve kadın hazır giyim konusunda uzmanlaşan firmamız; ileri teknoloji, kesim / dikiş / baskı departmanı ve deneyimli kadrosuyla donatılmış makine parkuru ile her öğrenciye cevap verebilen entegre bir tesistir. Tüm üretim işlemleri düzenli olarak MRP yazılımı ile izlenmekte ve üretim hareketleri kontrol altında tutulmaktadır. Tüm operatörler, işletim talimatlarına ve makine çalıştırma ve bakım talimatlarına uygun olarak çalışmaktadır.

Dikiş ve baskı işlemleri; mekanik, yöntem ve ergonomi bakımından hat kontrolörleri tarafından kontrol edilmekte ve üretim kalitesi istenilen kriterlerde sabit tutulmaktadır. Ceket üretim parkı; Gövde, Astar, Kol, Birleştirme ve Ütü Basma bölümü olarak beş bölümden oluşmaktadır ve haftada 1500 ceket üretim kapasitesine sahiptir.

Kalite Kontrol

Kalite politikamız; hem paydaşların hem de sektörün kaliteli ürün talebine en uygun şekilde yanıt verecek olan sürdürülebilir başarı ilkesine dayanmaktadır. Kalite kontrolü, uzman bir kadro tarafından EMILIANO ZAPATA tasarım aşamasından, nihai ürüne ulaşılmasına kadar her aşamada, üretimin sağlam bir temel olduğunun bilinciyle gerçekleştirilmekte ve düzenli olarak her yıl yapılan iç ve dış denetimlerle hizmet kalitesi daha da artırılmaktadır.

Sevkiyat

Sevkiyat deposu, oldukça dikkatli bir şekilde üretilen ürünlerin depolandığı ve müşteriye sevk edilmek üzere hazırlandığı yerdir. Son kalite kontrolleri yapıldıktan sonra ürünler sistematik olarak sevk edilir. 2500 birimlik depolama kapasitesiyle girişler ve sevkiyatlar titizlikle izlenir.

Sertifika ve Belgeler